Z učenci 1. razreda smo učnemu sklopu Okoljska vzgoja namenili veliko časa. Vpliv onesnaženja na okolje, kako sami prispevati k ohranjanju in varovanju naravnega okolja, kako urediti okolje, v katerem bivamo, da bo naravi in živim bitjem prijetno so bili vodilni cilji. Ugotovili smo, da se še povsod najde mnogo možnosti za izboljšanje našega vedenja do narave.

Na tehniški dan smo se pripravljali tako, da smo na šoli pogledali, ali imamo že kaj uporabnih predmetov, ki so narejeni iz recikliranega materiala.

Odločili smo se za izdelavo treh izdelkov, in sicer avtomobilčka iz rolice papirja, vrtavke in avtomobilčka iz jogurtovega lončka.

Učenci so bili zadovoljni in ponosni na svoje izdelke.

Več o izvedem projektu si lahko ogledate na posnetku.

(Skupno 17 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost