Pridružili smo se Evropskemu tednu mobilnosti in z aktivnostjo obeležili dan brez avtomobila, 21. 9. 2024. Z risanjem in branjem slikanic z vsebino o prometu na parkirišču Mladinske ulice v Odrancih smo sporočali udeležencem v prometu, da se tudi tovrstne javne površine lahko uporabijo še za druge namene. Dejavnosti je bila organizirana za  učence 1. triletja, ki so v spremstvu policistov PPU Lendava opravili še učne sprehode v okolici šole, vse z namenom, biti varni udeleženci v prometu.

Dejavnosti se je pridružila županja občine Odranci, gospa Barbara Ferenčak in gospod Aleksander Jerebic, član Sveta za preventivo v cestnem prometu občine Odranci, ki vsako leto akcijo podpreta.

Prepričani smo, da bomo tudi v tem šolskem letu skupaj dobro poskrbeli za varnost naših najmlajših v prometu.

Zapisala: Vida Fifonja Hanc