KULTURNI DAN NA TEMO “DNEVNIK ANE FRANK”

Učenci predmetne stopnje so v sredo, 21. aprila 2021, v mehurčkih opravili kulturni dan na temo “Dnevnik Ane Frank”. Prvi dve šolski uri sta bili namenjeni spoznavanju vsebine samega dnevnika in poglobljeni analizi dogajanja okrog grozot 2. svetovne vojne; s poudarkom na zatiranju Židov ali Judov.

Potek nadaljnjega dela je temeljil na izbranih citatih, ki jih je komaj štirinajstletna Ana zapisovala v svojem dnevniku in so bili iztočnica za likovno poustvarjanje. Učenci 6. r so citate poustvarjali s pomočjo lavirane risbe s črnim tušem, učenci 7. r so delali trganke iz časopisnega papirja, učenci 8. r so risali z belo kredo na črno podlago ter učenci 9. r so ustvarjali izdelke s pomočjo barvnega kolaža.

Končni izdelki so učencev, ki so sodelovali in so le te tudi oddali, so bili zbrani in urejeno v slikanico, s katero bo šola sodelovala tudi na literarnem natečaju založbe smar-team.

Slikanica se nahaja tukaj.

Hvala vsem in vsakomur posebej za sodelovanje in prijetno delo.

Podrobneje si lahko pogledate stvari tudi v galeriji.

 

Zapisal: Nino Gumilar, učitelj slovenščine

Fotografije: Nino Gumilar

 

(Skupno 14 obiskov, dnevno 1 obiskov)
 
 
 
 
 
 
Dostopnost