Šolski vrt nam omogoča drugačne načine učenja. Učenci 1. in 6. razreda smo v tem šol. letu skupaj skrbeli za šolski vrt. Uredili smo že obstoječe gredice, na novo pa smo postavili visoke grede za namene gojenja zelišč.

Urejanja smo se lotili kot pravi vrtnarji. Na novo smo nasuli zemljo in ji dodali bio gnojila. Sadike solate smo sami vzgojili. Uredili smo gredico z jagodami. Preizkusili pa smo se z načinom vrtnarjenja z zastirko.

V zgodnji pomladi smo občudovali prve znanilce pomladi, ki jih imamo na eni od naših gredic.

Učenci pri izbirnem predmetu POK pa so iz zelišč z našega vrta izdelovali kremice.

Vrt predstavlja izjemen učni prostor. Nismo se naučili le osnov vrtnarjenja, ampak smo spoznali, kako odgovorno je skrbeti za rastline, da kasneje lahko uživamo njihove plodove.

Sodelujoči učenci in učiteljice


(Skupno 30 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost