V petek, 8. 10. 2021, zadnji dan v tednu otroka, smo učenci 1. razreda dobili prav poseben obisk. Obiskala nas je babica učenca Urbana, gospa Ana Zver, z namenom, da nam prebere pravljico. Odločila se je za pravljico Frana Levstika, Kdo je napravil Vidku srajčico. Povedala nam je, da ko je bila še majhna deklica, niso bile ne navade, niti ni bilo denarja, da bi prejemali darila. Sama pa je kot majhna deklica v dar od tete dobila prav to pravljico. Ker tistega časa tudi doma niso imeli pravljic, razen zgodbic v Mohorjevih knjigah, ji je ta pravljica pomenila toliko več. Vedno znova jo je rada brala. Kasneje jo je z veseljem brala svojima hčerkama, sedaj pa svojim vnukom. Tudi mi smo uživali v poslušanju pravljice. Upamo, da bomo še kdaj dobili takšen obisk.

 

(Skupno 11 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost