Končno smo tudi osmo in devetošolci dočakali dan, ko smo lahko odšli v težko pričakovano šolo v naravi, na katero smo čakali celi dve leti. Dan se je kljub slabšemu vremenu (zgleda, da je bilo nebo žalostno, ker zapuščamo Odrance) pričel bistveno lepše kot običajno, saj smo lahko prvič na šolski dan spali dlje in prišli v šolo komaj ob 8:45. V Center šolskih in obšolskih dejavnosti Gorenje pri Zrečah smo po prijetni in mirni vožnji prispeli okrog enajste ure. Najprej nas je čakalo urejanje sob, priprava postelje (nekateri učenci so prvič postiljali posteljo) in odlično kosilo. Po počitku smo se odpravili na krajši pohod po vasi in bližnjem gozdu, kjer smo pridno “čofotali” po pohorskem blatu. 🙂 Do večerje so nas čakale še športne igre, po večerji pa cirkuške in družabne igre.

2. dan: Bujenje ob 7:00, čez petnajst minut smo že bili na svežem zraku na sprehodu po vasi Gorenje in razgibavanju na igrišču. Sledilo je urejanje sob, zajtrk in priprava na dopoldansko raziskovanje biodiverzitete, vod in kamnin na Pohorju. Po krajšem počitku oziroma brcanju na zunanjem igrišču je  sledilo kosilo odličnih pohorskih kuharic. Popoldan je minil v znamenju lokortrelstva in športa na zunanjem igrišču. Po večerji je sledil nepozaben nočni pohod skozi temačne pohorske gozdove. A energije še ni zmanjkalo … Pred spanjem je sledil še “turnir” v igranju odbojke. Kdo je bil najboljši, pa vam bodo povedali učenci.

Fotografije bodo sproti naložene v spodnji galeriji.

.

(Skupno 624 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost