Učenci 7. r. so se skupaj z učitelji na sončni petek, 21. aprila 2023, s kolesi odpravili v Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Mursko Soboto. V okviru vseslovenskega projekta Rastem s knjigo so namreč prejeli v dar knjigo, ki so si jo lahko odnesli domov. Letos je to knjiga z naslovom Reformatorji v stripu, ki je nastala izpod nabrušenega peresa Boštjana Gorenca Pižame in z iskrivimi ilustracijami Jake Vukotiča, oboje pa je podkrepljeno z znanstveno in akademsko roko dr. Kozma Ahačiča.

Učencem je knjižničarka predstavila tudi delovanje osrednje knjižnice, sistem Cobiss, knjižnične prostore, prav tako pa so se učenci pohvalili, da so videli tudi kopijo Dalmatinove Bibilije iz leta 1573.

Knjižničarka je vse učence za sodelovanje lepo pohvalila, zato so učence prejeli tudi kepico sladoleda. Vsi učenci, vključno z učitelji, pa smo uspešno prikolesarili tudi domov. Pred vstopom v domačo občino pa je nastala še fotografija za spomin.

Besedilo in fotografija: Nino Gumilar

(Skupno 256 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost