V četrtek, 8. 6. 2023, je za učence od 6. do 9. razreda potekal tehniški dan z ogledom poklicev v “razkriškem kotu”. Najprej so si ogledali prazgodovinsko naselbino Gradišče na Šafarskem, s prikazom življenja tedanjih prebivalcev, njihovem prehranjevanju, obdelavi zemlje in izdelovanju kamnitega orodja. Sledil je ogled razstave kulturne dediščine družine Gašparič, kjer so si pri vodiču g. Branku ogledali čevljarski in dimnikarski muzej, zdenčarstvo, staro mlatilnico ter kmečko orodje. Tehniški dan se je zaključil še z ogledom kovaškega muzeja Antona Horvata na Razkrižju 16, kjer so učenci bili deležni prikaza kovaške obrti in izdelave simbola kovaštva. 

Zapisala: Tatjana Podogorelec Strelec

Fotografije: Tatjana Podgorelec Strelec in Nino Gumilar 

(Skupno 210 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost