Učenci predmetne stopnje so v torek, 7. novembra 2023, opravili športni dan “jesenski pohod”, ki je letos potekal v Lendavi in okolici. Pot so začeli na parkirišču Term Lendava, od koder so se podali vzdolž reke Ledave ob novi Nogometni akademiji. Pri čistilni napravi so se podali čez brv in nato pešačili vse do Čentibe, mimo starega lendavskega pokopališča ter se nato podali v navkreber v Lendavske Gorice. Ta del poti je bil najbolj zanimiv. Prvi krajši postanek je bil namreč šele ob nekdanji Kranjčevi zidanici, malico pa so opravili na vrhu, in sicer ob stolpu Vinarium. Navzdol je šlo malce lažje, tudi zato ker se je vmes pokazalo toplo jesensko sonce. Šele ko so ob spustu zagledali obzidje Lendavskega gradu, so bili potolaženi, da je pred njimi samo še ravnina. Tudi učitelji so bili nekoliki skeptični, če jih naslednji dan ne bodo bolele noge. K sreči se napovedi niso uresničile, zato vse pohvale učitelju športa za dobro izbrano “turo”. Predlog za naslednje leto: Goričko.

Utrinke pa si lahko pogledate v galeriji:

Zapisal: Nino Gumilar 

Foto: Boris Rudaš, Nino Gumilar  

(Skupno 179 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost