V sredo, 8. maja, se je na Dvojezični osnovni šoli 1 Lendava odvijal športno-zabavni dogodek Žogarija. Sodelujoče šole so bile OŠ Turnišče, OŠ Miška Kranjca Velika Polana, gostitelji iz DOŠ 1 Lendava, šola iz Murskega Središča na Hrvaškem ter tudi naši mlajši učenci iz OŠ Odranci. Nastopali so v nogometu 3 na 3, kjer so ekipo sestavljali trije fantje in dve dekleti, pomerili so se tudi v spretnostni igri Z vami gospod profesor, v nogometu deklet, v Hodečem nogometu in v Kvizu znanja. S plesno točko se je predstavila tudi šolska navijaška skupina O kot Odranci, učenka Veronika pa je zmagala z za najlepše izdelanim in napisanim pismom v natečaju Pismo srca kot sonček sveta. Ob prijetnem navijaškem vzdušju nas je zabaval Kekec, pozorno so nas spremljali tudi policisti, preizkusili pa so se lahko še v manjšem kolesarskem poligonu. Reportažo iz dogodka si boste lahko ogledali na RTV Slovenija 2, 16. junija ob 12. uri, nekaj utrinkov pa si lahko pogledate v fotogaleriji. Učenci so ob odlični izkušnji prejeli tudi priznanja in novo nogometno žogo, ki jih bo spomnila na ta lep dan.