Pred dnevom reformacije, ki ga na Slovenskem obeležujemo 31. oktobra, in je to hkrati državni praznik ter dela prosti dan, so učenci 9. r. pripravili bogato razstavo o obdobju reformacije ali protestantizma. Naredili so poučne plakate s slikovnimi gradivi, s pomočjo učiteljice Vide Fifonja Hanc in učitelja Nina Gumilarja zbrali knjižna gradiva, učenca Šanaja K. in Žiga D. pa sta skoraj celotne razrede popeljala skozi vodene oglede razstave. Kar nekaj gradiva, vključno z duhovniškim talarjem, pa je šoli za razstavo posodila evangeličanska duhovnica iz G. Slaveč, ga. Simona Prosič Filip, za kar se ji lepo zahvaljujemo. Učenci nižjih razredov pa so s svojimi umetniškimi mojstrovinami poustvarjali Trubarjeve potrete.
Razstava
Hvala še enkrat vsem učencem in učiteljem, vodstvu šole, predstavnicam Občine Odranci za obisk in prispevek na Facebooku.
Razstava bo še nekaj časa na ogled na šolskem hodniku pred zbornico.

Več pa v galeriji.

Slike in besedilo: Nino Gumilar

(Skupno 11 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost