V ponedeljek, 30. 5. 2022, smo učenci in učenke izbirnih predmetov šport za sprostitev in šport za zdravje organizirali dobrodelni tek. Dobrodelni je bil na dva načina. Najprej smo z enournim neprekinjenim gibanjem (tek/hoja/različne športne gibalnice) podarili svojemu telesu nekaj zdravih trenutkov. Vsi, ki smo se zbrali ob Gabrovih grabah – bilo nas je nekaj več kot 100!, se namreč zelo dobro zavedamo, da z rednim gibanjem krepimo srčno mišico, ki je najpomemnejša mišica v našem telesu. Poleg krepitve srčne in vseh ostalih mišic v telesu se nam ob daljšem aerobnem gibanju izloča hormon serotonin, ki ga imenujemo tudi hormon sreče, saj tovrstno gibanje v telesu »povroči« občutek ugodja in dobrega počutja.

 

Poleg dobrodelnosti za naše lastno telo pa smo z nabranimi pretečenimi oziroma prehojenimi krogi okrog Gabrovih grab prispevali tudi v šolski sklad, saj nam je občina Odranci pristopila naproti in nam podarila 1000 evrov, ki bodo namenjeni za nakup novih športnih pripomočkov in športne opreme. Točnega števila pretečenih krogov žal ne moremo posredovati, saj smo naknadno ugotovili, da so nekateri učenci nekoliko priredili rezultate in pridobljeno število ni realno. Učenci z učiteljicami, ki šport poučujemo, se občini zahvaljujemo in se tudi v bodoče priporočamo za odlično sodelovanje ob podobnih akcijah.

 

Ker je bil odziv učencev in njihovih staršev, starih staršev, tet in stricev pozitiven, vzdušje na tisto popoldne pa izjemno prijetno, že sedaj razmišljamo o ponovitvi in celo razširitvi dogodka tudi za zunanje obiskovalce. Želimo si namreč, da bi čim več ljudi spodbudili k gibanju in večji skrbi za svoje zdravje – imamo namreč le eno telo, čuvajmo ga. Ker le, če se bomo v svojem telesu počutili dobro ali celo odlično, bomo tudi do ostalih ljudi lahko pozitivni in bo sodelovanje z okoljem prijetnejše in vzpodbudnejše.

 

S tekom, hojo in drugimi oblikami gibanja smo obeležili tudi svetovni dan športa, ki je sledila naslednji dan (31. maj).

 

                                         Učiteljica športa Nika Poljanšek

(Skupno 139 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost