Učenci 9. r. so v letošnjem letu sodelovali na literarnem natečaju Sanje so velika skleda, ki ga že nekaj let organizira Občina Radenci. V letošnjem šolskem letu je bila tema “Brez česa ne bi mogel živeti” oz. “Ali je to sploh svet, v katerem je mogoče sanjati“.

Med 56. prispelimi literarnimi prispevki je bilo nagrajenih 10 izdelkov in med njimi je bil tudi izdelek učenke Blanke Hozjan iz 9. r. Strokovno žirijo, ki je tako odločila, sta sestavljala pisateljica Cvetka Sokolov in pisatelj Primož Suhodolčan.

Odlomek Blankinega razmišljanja je bil prebran ob podelitvi nagrade – pesniške zbirke in fotoaparata. Nagrado pa ji je podelil župan Občine Radenci Roman Leljak. Dogodka smo se udeležili nagrajenka, njen oče in mentor.

Iskrene čestitke Blanki in naj svoj umetniški talent razvija tako pridno naprej tudi v srednji šoli. 

Utrinke si poglejte v galeriji. 

Besedilo in foto: Nino Gumilar 

(Skupno 148 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost