V petek, 23. 9. 2022, so učenci od 6. do 9. razreda opravili prvi kulturni dan na temo mednarodnega jezika. Učenci so bili razdeljeni po skupinah. 6. in 7. razred sta si ogledala kulturne znamenitosti stare Ljubljane s poudarkom obiska Ljubljanskega gradu. 8. r. je imel delavnice v nemškem jeziku na Göthe institutu, 9. r. pa je najprej obiskal operno hišo. 

Največje doživetje vseh je bil gotovo Slovenski šolski muzej, kjer je poleg vodene razstave učence navdušila učna ura lepopisja iz l. 1930. Učiteljica je bila zelo stroga in niti učencem niti učiteljem spremljevalcem ni pogledala skozi prste. 

Popoldan smo prav tako vsi skupaj dan zaključili še z gledališko predstavo gledališča Glej z naslovom Under Constrution. Sporočilo le te je bilo več kot očitno: “Ne zidajmo stolpov v višave, ampak bodimo trdno na tleh, poženimo korenine in bodimo to, kar smo. Stolp, ki nima trdnega temelja, se lahko hitro podre.”

Več v galeriji, ki se bo sproti dopolnjevala: http://www.os-odranci.si/galerija/nggallery/all/kd-ljubljana-2022

Nino Gumilar

(Skupno 235 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost