Osnovna šola Odranci že nekaj let sodeluje v nacionalnem projektu Nacionalni mesec skupnega branja. Letošnje leto je bila tema NMSB 2022 “branje in gibanje”.

Učenci predmetne stopnje so se v tednu otroka, 5. oktobra 2022, v spremstvu učiteljev peš odpravili na Kranjčevo domačijo v Veliko Polano. Tam sta nas prijazno sprejeli vodnici Občine Velika Polana, ki sta nam poleg Kranjčeve domačije predstavili tudi Park Dežela štorkelj, ki se nahaja v neposredni bližini.

Jutranjo meglo je tako razgrinilo opoldansko sonce, ki nas je po poti domov opominjalo na pomen prekmurskega velikana, vsestranskega umetnika, Miška Kranjca. Poznavanje podatkov o njem pa so učenci preverili naslednji dan, ko je tudi večina izmed njih spoznala njegovo črtico O mamici, ki je postajala čedalje manjša.

Galerijo oziroma nekaj utrinkov si lahko pogledate tukaj.

Fotografije in besedilo: Nino Gumilar

(Skupno 159 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost