V okviru letošnjega Nacionalnega meseca skupnega branja (NMSB 2022) smo v ponedeljek, 3. oktobra 2022, organizirali dogodek med učenci 6. in 9. razreda in njihovimi starimi starši. Tema našega pogovora je bilo “vraževerje”, a ker smo prijetno združili s koristnim, smo med obujanjem spominov bili tudi pridni. Fižola je bilo hitro premalo, kajti tako stari starši kot vnuki so ga hitro zluščili. Najbolj pa so nam v spominu ostale prigode, ki so jih dedki in babice doživeli skozi svoje spomine ali spomine svojih prednikov. Pri tem nam je bilo v pomoč dvoje knjižnih gradiv Pripovedno izročilo v Porabju (Milko Matičetov, Marija Kozar Mukič, Dušan Mukič, Monika Kropej Telban) in Slovenske ljudske vraže (Rado Radešček). Pogovor, med katerim so bili brani odlomki resničnih pripovedi, sta povezovala učitelja Nino Gumilar in Alenka Barbarič Jovanović.

Popoldan se je prehitro prevesil v večer in klepet, ki smo ga končali ob toplem čaju in piškotkih se je podaljšal. Vsi smo bili mnenja, da je v sodobnem času tega veliko premalo, kajti ne vzamemo si časa drug za drugega. Hkrati pa smo s tem dokazali, da ljudsko slovstvo v Odrancih še živi. Utrinke si lahko pogledate v galeriji.

Zapisal: Nino Gumilar                  Foto: Eva Kavaš

(Skupno 205 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost