Dve učenki iz 7. razreda in sedem učenk iz 8. razreda, ki obiskujejo turistični krožek, se je udeležilo državnega tekmovanja Turizmu pomaga lastna glava. Tema 37. festivala TPLG je bila Športna doživetja bogatijo mladinski turizem. V okviru teme so učenke izdelale projektno nalogo z naslovom S kolesom v zrak. Tokrat so učenke v svoj turistični proizvod vključile pumptrack poligon – odransko BULO. Turistični proizvod so si zamislile kot enodnevni dogodek v obliki športnih doživetij na kolesu. Dogodek bi pa naj potekal kot spremljevalni dogodek tradicionalne Ajdove noči, s katerim bi mladim popestrili sobotno popoldansko dogajanje prireditve. Učenke so svojo idejo predstavile na turistični tržnici, ki je potekala v četrtek, 6. aprila 2023, v Mercator Centru v Murski Soboti. Osvojile so srebrno priznanje.

Učenkam Zoji Gajšek, Lini Majc, Lučki Antolin, Ivani Ferenčak, Selini Kavaš, Urški Kavaš, Urški Kuzmič, Eli Poredoš in Živi-Lini Županec čestitam za dosežen uspeh.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                mentorica Alenka Barbarič Jovanović

Celotno nalogo si lahko ogledate pod zavihkom Projekti – Turizmu pomaga lastna glava.

(Skupno 373 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost