Na OŠ Odranci smo gostili gledališčnike Deželnega gledališča Marburg iz Nemčije, ki so v okviru Borštnikovega srečanja SNG Maribor, gostovali tudi po šolah v Pomurju. 25. maja so se predstavili tudi nam, in sicer z razredno gledališko predstavo Koža ali v originalu Haut, ki prinaša aktualne družbene izzive mladih in lepo poveže sporočilo: “Koža je tisti organ, s katerim najprej začutim tip drugega človeka”.

 

Predstavo so si ogledali učenci 8. r., skupaj z razredničarko, učiteljem slovenščine in svetovalno delavko. Po predstavi je sledil še prijeten pogovor, ki ga je vodila gledališka pedagoginja, prisostvovali pa sta tudi sami igralki. 

Hvala vsem za predstavo, še posebej pa se zahvaljujemo ge. Mojci Redjko in ge. Adrijani Kos, ki sta dogodek soorganizirali in poskrbeli za izvedbo. Se priporočamo še v bodoče.

 

Besedilo in slike: Nino Gumilar 

 

 

 

(Skupno 122 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost