V ponedeljek, 5. junija 2023, je v dvorani Občine Odranci potekala slavnostna podelitev priznanj, ki so jih prejeli učenci ob zaključku Bralne značke v šol. letu 2022/23. Priznanja sta jim podeljevala mentorja Alenka Barbarič Jovanović in Nino Gumilar ter predstavnici Društva Bralna značka Slovenije, ga. Tilka Jamnik in ga. Manca Perko. Gostji sta v programu, poleg domače gostiteljice, ravnateljice ge. Ksenije Pahor, tudi spregovorili o pomenu in razsežnosti branja. Naša šola bo namreč v prihodnjem šolskem letu gibanje Bralna značka nadgradila še s projektom “Medgeneracijsko branje”.

V letošnjem letu so na prireditvi bili samo tisti učenci, ki so celo leto pridno brali in so poleg priznanja lahko doživeli lep slavnostni program, prav tako pa jih je čakalo sladko presenečenje, za katerega je poskrbela šola. Prav je, da učenci, ki vlagajo trud v neobvezne in dodatne dejavnosti, zato dobijo tudi pohvalo oz. so nagrajeni. Mogoče pa bomo prihodnje leto tovrstni zaključek doživeli kje drugje.

Hvala vsem za soorganizacijo. Bilo je lepo. Več pa v utrinkih v galeriji.

Zapisal: Nino Gumilar
Foto: Marko Imre

(Skupno 197 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost