Danes je bil prav poseben dan za učence 3. razreda. Polni delavne vneme so prišli v šolo in se s traktorjem ter prikolico odpeljali na njivo, kjer jih je počakalo prvo delo. Pobrati so morali buče in jih naložiti na prikolico. Pri tem so jim pomagali člani Društva vinogradnikov in sadjarjev, članice Društva žena, babice in dedki ter občinska delavca. Sledila je vožnja s traktorjem do Centra kulturne dediščine, kjer je bilo potrebno buče očistiti. Pred pričetkom čiščenja buč je gospa Anica prebrala še pravljico Buča debeluča.

Učenci so bili zelo pridni in delavni ter delo uspešno končali. K temu so pripomogli vsi prisotni, ki so jim pomagali ter odlično pecivo, ki so ga spekle prisotne ženske.
Vsem prisotnim se zahvaljujemo za pomoč in dobro vzdušje in hkrati poziv za nadaljnjo delo, ko bomo v zimskih mesecih »lüpali tikvino seme«.

Mentorici Janja Babič in Klementina Sečkar

(Skupno 194 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost