Minuli petek, 15. septembra, sta se učenki 8. r,  Inja in Tara, udeležili izvedbe nacionalnega projekta UNESCO šole Turnišče z naslovom Po poteh kulturne in naravne dediščine.  Vreme je bilo več kot odlično za aktivnosti, ki so jih pripravili. Najprej je potekalo sajenje drevesa, nato pohod do bližnje cerkve, kjer so zapeli učenci njihove šole, učitelj likovne vzgoje pa je predstavil pomen fresk v stari cerkvi. Po ogledu cerkve je sledil pohod do bližnjega postajališča, kjer je potekalo delo v dveh delavnicah. Inja se je preizkusila v ustvarjanju fresk, Tara pa v pripravi plakata na vsebino, kako obogatiti turistično ponudbo Turnišča. Ideje so bile odlične.
Dan se je zaključil z lepimi vtisi in spletnimi novimi prijateljskimi vezmi.
 
Petkovo pozno popoldne pa sta šolo kot prava igralca odlično zastopala še učenca 4. r, Mija in Adrian. Srečala sta se kot Števek in Treza ter vsem gledalcem na prireditvi Adijo odransko poletje predstavila, kako sta preživela poletje. Bučen aplavz in veliko nasmehov je dokaz, da sta bila zares hudomušna in veselimo se že njunih novih prigod in srečanj.
 
Mentorica Klementina Sečkar 
 
 
(Skupno 210 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost