Na zgornjem hodniku starega dela OŠ Odranci v dneh od 1. 12. do 8. 12. gostimo potujočo razstavo o življenju in delu pomembnega Slovenca, generala in pesnika, Rudolfa Maistra, s pesniškim psevdonimom Vojanov.

23. novembra Slovenci že nekaj časa obeležujemo državni praznik, ki je posvečen najpomembnejšemu borcu za severno mejo, tj. Rudolfu Maistru. Ker je Vlada RS leto 2024 razglasila za leto Rudolfa Maistra, smo se na šoli odločili, da sami zaprosimo predstavnike društva General Maister, da se razstava iz Murske Sobote preseli v Odrance. 

Učenci so si z učitelji že ogledali razstavo, poleg tega pa je bilo učencem v 8. in v 9. razredu pri uri zgodovine podrobneje predstavljeno življenje in delo generala Rudolfa Maistra. Domoznanski uri sta izvedla predsednik Prekmurskega društva General Maister g. Marjan Farič in slovenski generalmajor, g. Alojz Šteiner. Iskrena hvala za obisk in doprinos k ubeležitvi razstave. 

 Besedilo: Nino Gumilar

Foto: N. Gumilar, Vanja Lebar Varga

 

(Skupno 74 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost