Začetek prejšnjega tedna je bil poseben za učence 3. r, saj so od ponedeljka 21. do srede 23.1.2024 v popoldanskih urah skupaj s starši ter babicam “lüpali tikvino seme”.

Tako so nadaljevali s projektom, ki so ga začeli že v jesenskem času. Veselje, potrpežljivost in medsebojna pomoč so tiste pomembne vrednote, ki so si jih tekom dela pridobili, a kar je najpomembnejše je, da so si ustvarili trajne spomine na čas svojega šolanja. S tem so se strinjali vsi prisotni domačini, ki so to delo opravljali v preteklosti kot otroci in odrasli. Nasmehi na obrazih vseh so dokaz, da je kulturna dediščina naših prednikov dandanes še kako pomembna in lepo je, če jo znamo ceniti in poskrbeti za to, da ne utone v pozabo.
Projekt se bo nadaljeval vse do pridobitve končnega produkta – “tikvinuga olja”, zato vabljeni k spremljanju naše spletne strani, ko vas bomo o vsem tem sproti obveščali v prihodnjih mesecih.

Mentorici Janja Babič in Klementina Sečkar

(Skupno 135 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost